Dýchejme čistý vzduch! - přejít na úvod
Domácnosti
byty, domy, haly
Firmy
úřady, kanceláře
Školy
jídelny, učebny
Veřejné prostory
kina, divadla, obchodní centra, sály, haly, sportoviště
Restaurace
hotely, sály

Ptejte se
Zeptejte se nás na cokoliv...

Váš dotaz

Otázky a odpovědi

čidlo ZG 106

Eva Cidlinska 13 listopad 2012
Dobrý den, chtěla bych přenosné čidlo kvality vzduchu a zajímá mě jaké má nevýhody čidlo ZG 106 oproti dražším, montovaným třeba na stěnu. A jestli je bezúdržbové nebo je potřeba kalibrace. Děkuji

M. Kučera14 listopad 2012

ZG 106 je čidlo, na kterém je možné pomocí displeje neustále sledovat koncentraci CO2, teplotu atd., ale bez přídavných zařízení nedokáže spínat ventilaci. Pro uživatele to znamená, že ho pouze informuje o naměřených hodnotách.
Kalibrace u tohoto produktu není nutná. Čidlo sice během let ztrácí přesnost, ale pokud je používáno pro běžné měření v domácnosti (kanceláři, ...), odchylky jsou zanedbatelné.

barva

Dan 21 září 2012
Zdravím, zajímá mě, jestli vyrábíte čidla i v jiných barvách.

M. Kučera21 září 2012

Čidla vyrábíme jen v bílé barvě, která se dost dobře hodí do různě barevných interiérů. Pro větší množství kusů jsme schopni dodávat čidla i v jiných barvách, to pak závisí na individuální dohodě.

přenosné čidlo

Foltyn Michal 06 září 2012
Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli existuje nějaké "přenosné" čidlo kvality vzduchu, které bych mohl využívat pro více místností nebo jestli musím mít čidlo do každé místnosti.

M. Kučera21 září 2012

Ano, nabízíme stolní čidlo ZG106, které může být napájeno z tužkových baterií nebo ze síťového adaptéru.

průvan

J. Šebestík 06 září 2012
Dobrý den, rád bych věděl, zda po nainstalování rekuperace (řízeného větrání) nebudu mít doma neustále průvan. Díky za odpověď...

M. Kučera21 září 2012

Správně naprojektovaná ventilační jednotka určitě nezpůsobí doma průvan.

Způsoby upevnění čidla

Petra 03 září 2012
Jakým způsobem se připevňuje čidlo AS CO2-G? Je nutné kvůli tomu něco vrtat?

M. Kučera21 září 2012

Čidlo AS-CO2-G je připraveno na montáž na zeď a je možné ho buď namontovat na klasickou instalační krabičku, na kterou je přizpůsobené montážními otvory, nebo pak přímo na zeď, a pak je nutné vyvrtat dva montážní otvory pro hmoždinky, do kterých se zašroubují samořezné šrouby.

Celkem příspěvků: 5

Naše produkty

Přejít do e-shopu >>

Výměny oken a zateplení fasád - jaké jsou dopady na vzduch uvnitř?

Na obytné prostředí má vliv především výměna oken a zateplování domů. A nutno dodat, že vliv negativní. Při revitalizacích domů je tedy nutné myslet ihned i na koordinaci vzduchotechniky.

Nová okna s těsněním po obvodu a zateplení obvodových stěn zamezuje přirozené výměně vzduchu infiltrací. Využití oken s  mikroventilací sice umožňuje zvýšit alespoň trochu infiltraci vzduchu, ale za cenu snížení akustického útlumu. Kromě toho většinou větrání mikroventilací stejně nezajistí dostatečnou výměnu vzduchu.

Omezené větrání má za následek zvyšování vlhkosti vzduchu. V místech, které jsou chladnější pak v otopných obdobích dochází ke srážení vody a vznikají plísně. Ty se  nejčastěji vyskytují v ložnicích, dětských pokojích a kuchyních. Nejhůže jsou na tom pak koupelny, které nejsou odvětrávané.

Dalším dopadem na kvalitu vnitřního prostředí po utěsnění domu je "vydýchaný vzduch". Hlavně v místnostech, kde se zdržuje větší množství lidí nebo v místnostech, kde se lidé zdržují delší dobu (ložnice), se zhoršuje kvalita vzduchu. Dýcháním se zvyšuje koncentrace CO2. Vyšší koncentrace pak může způsobovat únavu, ale i bolest hlavy atd.

zpět na výpis všech dotazů